مراحل ثبت دامنه و تنظیمات DNS

چگونگی ثبت دامنه دلخواه و تنظیمات DNS بر روی آن

مراحل ثبت دامنه و تنظیمات DNS را می‌توان در ۴ گام زیر خلاصه کرد:

۱- خرید دامنه

۲- ایجاد اکانت یا حساب بر روی یک سایت ارائه‌دهنده‌ی DNS

۳- تنظیم آدرس‌ یا آدرس‌های DNS بر روی دامنه‌ی خریداری شده

۴- تنظیم دامنه‌ی خریداری شده بر روی سایت خود

در ادامه مراحل بالا توضیح داده خواهد شد.

۱- خرید دامنه

برای خرید دامنه باید به سایت‌های فروش دامنه مراجعه کرد. یکی از سایت‌های داخلی معتبر در زمینه‌ی فروش انواع دامنه‌های داخلی و بین‌المللی سایت irpower است. از طریق لینک‌های زیر می‌توانید نحوه‌ی ثبت دامنه را فرا گرفته و یک دامنه‌ی جدید ثبت کنید.

- راهنمای ثبت دامنه در irpower- سایت irpower

۲- ایجاد اکانت یا حساب بر روی یک سایت ارائه‌دهنده‌ی DNS

سایت‌های مختلفی هستند که خدمات DNS ارائه می‌دهند. در این بخش چگونگی ایجاد حساب رایگان در سایت cloudns.net را خواهید دید. برای این کار ابتدا به آدرس asia.cloudns.net بروید. در صفحه اصلی مطابق شکل زیر گزینه SIGN UP FOR FREE را در اولین قسمت از سمت چپ انتخاب کنید.

در این صورت دیالوگی به شکل زیر باز خواهد شد:

در دیالوگ باز شده ایمیل خود و یک رمز عبور انتخاب کنید. تیک پایین آن را نیز بزنید و بر روی SIGN UP کلیک کنید. یک ایمیل فعالسازی به ایمیل شما ارسال خواهد شد. به ایمیل خود بروید و بر روی لینک موجود در ایمیل دریافتی کلیک کنید. با کلیک بر روی لینک موجود در ایمیل خود به سایت فوق هدایت می‌شوید و یک پیام مبنی بر اینکه حساب شما فعال شده است در صفحه برای شما ظاهر خواهد شد. حال باید به حساب کاربری خود وارد شوید. برای این کار از گزینه‌ی Sign In در نوار بالای سایت استفاده کنید. با کلیک بر روی این دکمه دیالوگی به شکل زیر برای شما باز خواهد شد. ایمیل و رمز عبور خود را وارد کنید و SIGN IN را کلیک کنید تا وارد شوید.

وقتی وارد حساب خود می‌شوید صفحه‌ی شما به شکل زیر خواهد بود:

در این صفحه در بخش وسط و در جلوی DNS zones بر روی دکمه‌ی Add new کلیک کنید. در این صورت دیالوگ زیر باز می‌شود:

اولین گزینه یعنی Master zone را انتخاب کنید. دیالوگی به شکل زیر ظاهر خواهد شد:

در دیالوگ باز شده در قسمت Domain name نام دامنه‌ی خود را که قبلاً‌ ثبت کرده‌اید وارد کنید (مثلاً example.com). در این صورت نام دامنه‌ی شما در قسمت DNS zones به صورت زیر ظاهر خواهد شد. 

بر روی نام دامنه‌ی خود کلیک کنید. در این صورت صفحه جدیدی به شکل زیر باز خواهد شد:

در صفحه‌ی جاری در مقابل دامنه‌‌ی شما در دو (یا بیشتر) ردیف آدرس DNSهای شما قابل مشاهده است که معمولاً به صورت ns101.cloudns.net و ns102.cloudns.net هستند. این دو آدرس را برای گام‌های بعد یادداشت کنید.

در بالا و سمت راست همین دو ردیف بر روی گزینه‌ی Add new record +  کلیک کنید. دیالوگی به شکل زیر باز خواهد شد:

هیچ چیز را تغییر ندهید و تنها در قسمت Points to آی پی سایت خود را وارد کنید و SAVE را کلیک کنید. در این صورت یک ردیف یا رکورد جدید نیز به دو ردیف قبلی اضافه می‌شود که نوع یا Type آن A است و مقدار آن نیز آي پی سایت شما را نشان می‌دهد. حال به مرحله‌ی بعد مراجعه کنید.

۳- تنظیم آدرس‌ یا آدرس‌های DNS بر روی دامنه‌ی خریداری شده

وارد پنل کاربری خود در irpower شوید. در این صورت در صفحه‌ی اصلی پنل خود شکلی شبیه به شکل زیر خواهید دید:

بر روی دامنه‌ها کلیک کنید. تصویری به صورت زیر مشاهده خواهید کرد که لیست دامنه‌های شما را نشان می‌دهد. اگر تنها یک دامنه ثبت کرده باشید این لیست فقط یک ردیف دارد.

در انتهای این ردیف بر روی فلش رو به پایین کلیک کنید و در منوی ظاهر شده گزینه‌ی «مدیریت نام‌سرورها» را انتخاب کنید. 

صفحه‌ای به شکل زیر باز می‌شود. در این صفحه، آدرس «نام‌سرورها» را متناسب با دو آدرسی که در مراحل قبل یادداشت کرده بودید پر کنید و در نهایت کلید «تغییر نام‌سرورها» را کلیک کنید تا اطلاعات شما ذخیره شود. این مرحله نیز تمام است. در ادامه به مرحله‌ی آخر بروید.

۴- تنظیم دامنه‌ی خریداری شده بر روی سایت خود

در پنل کاربری سایت خود به قسمت تنظیمات دامنه بروید و نام دامنه‌ی خود را روی سایت خود تنظیم کنید. کمتر از ۲۴ ساعت طول می‌کشد تا شما با دامین یا نام جدید می‌توانید وارد سایت خود شود.

سوالی دارید؟ با ما مطرح کنید !پشتیبانی آنلاین است.در حال حاضر پشتیبانی غیرفعال است.با تیم ویرا وب صحبت کنیدبا تیم ویرا وب صحبت کنید
Create a free website with ViraWeb123. No design or coding skills required. ViraWeb123 is by far the easiest free website builder. Create your website now! Create your online shop now! Improve the SEO of your site. Increase your income by using best digital marketing strategies with ViraWeb123. طراحی سایت رایگان با ویراوب۱۲۳. بدون نیاز به کدزنی و برنامه‌نویسی. ویرواب۱۲۳ ساده‌ترین سایت ساز. همین الان سایت خود را ایجاد کنید! همین الان فروشگاه اینترنتی خود را راه‌اندازی کنید! سئوی سایت خود را بهبود دهید. بهبود سئو و رتبه سایت با ویراوب۱۲۳. درآمد کسب و کار اینترنتی خود را با روش‌های دیجیتال مارکتینگ ویراوب۱۲۳ افزایش دهید. ویراوب۱۲۳، بهترین و ارزان‌ترین میزبانی وب. لانه انواع پرندگان زینتی کوچک مانند فنچ، سهره، مرغ عشق، طوطی برزیلی و سایر لانه انواع پرندگان زینتی کوچک مانند فنچ، سهره، مرغ عشق، طوطی برزیلی و سایر در تهران